چهار مدل جاکفشی زیبا برای تغییر دکوراسیون منزل

  • 20 بهمن 1397
  • 0 نظر
  • دکوری فروشی

جاکفشی مدرن ⚡ جاکفشی دیواری ⚡ جاکفشی ام دی اف ⚡ جاکفشی چوبی

 

حتماً همگی خوب یادمان هست که در گذشته، راه پلۀ منازل پر بود از کفش های مختلف و رنگ و وارنگ که به صورت نامنظم بر روی هم ریخته می شد و استفاده از وسیله ای به نام جاکفشی خیلی هم مرسوم نبود. اما امروزه داستان به کلی تغییر کرده و می توان در هر منزلی و یا در هر راه پله ای جاکفشـی های بسیار زیبا و متنوعی را مشاهده کرد.

این اشیاءِ کاربردی و بسیار مفید می توانند با جای دادن دهها جفت کفش در دل خود، جلوی درب ورودی منازل را از به هم ریختگی و نامرتب بودن رهانیده و نظم و زیبایی خاصی را به رخ بکشانند. جاکفشـی ها انواع مختلفی دارند که هر کدام می تواند برای خانواده هایی با تعداد افراد مشخص مورد استفاده قرار گیرد. در این مقاله با معرفی چند مدل زیبا و بسیار جذاب جاکفشی برای تغییر دکوراسیون منزل همراه شما هستیم.

جاکفشی نشیمن دار

با معرفی یکی از مدل های بسیار جذاب و دلچسب جاکفشی با شما هستیم. مدل برتر و بسیار زیبای « جاکفشی نشمین دار » را می توان از تو دل بروترین مدل های جاکفشـی دانست. کمدی زیبا و کم ارتفاع و معمولاً دارای ۳ درب بزرگ و مربعی که همراه با باز کردن هر کدام از درب ها می توان تعداد طبقات مختلفی را داخل آن برای قرار دادن کفش ها مشاهده کرد.

همچنین بر روی سطح بالایی و روی این جاکفشی زیبا که دارای ارتفاع کمی ست و تقریباً بین ۵۰ تا ۶۰ سانتیمتر است نیز از یک تکه ابر یا اسفنج و رویۀ پارچه ای یا چرمین برای نشستن استفاده شده است تا افراد در زمان درآوردن کفش ها و قرار دادن آن در جاکفشـی و یا زمانی که قصد برداشتن کفش ها از داخل آن و پوشیدنش را دارند بر روی آن نشسته و با خیال راحت کار خود را انجام دهند.

جاکفشی نشمین دار در طرح های مختلفی تولید می شود، برخی دارای درب ها و ظاهری کاملاً ساده اما مدرن و برخی نیز دارای ظاهر و درب هایی کاملاً سنتی همراه با مشبک کاری های متنوع هستند که زیبایی این نوع جاکفشـی را به شدت افزایش می دهد. امروزه در منازل بسیاری از افراد می توان این نوع جاکفشـی را هم به سبب زیبا بودن و هم به دلیل جادار بودن، بیشتر مشاهده کرد.

 

جاکفشی ایگل

باید آن تصور ساده از جاکفشی ها را امروزه از ذهن بیرون کرد، کمدی دو درب دارای چندین طبقه که با باز کردن درب آن، کفش را روی یکی از طبقات گذاشته و درب را می بستیم. امروزه طراحی ها بسیار متنوع شده و مدل هایی بسیار جذاب روانۀ فروشگاه ها گردیده است، «جاکفشی ایگل» یکی از زیباترین و جالب ترین مدل های جاکفشـی است.

در این جاکفشی می توان در ظاهر چندین درب کوچک و بزرگ را مشاهده کرد که البته با باز کردن آنها می توان با کارکرد هر درب بیشتر آشنا شد. برخی از دربها کمی کوچکتر هستند و وقتی باز می شوند با حالت لولایی و اوریب خود، کفش را داخل قفسۀ آن قرار داده و بعد درب را می بندیم. سایر کشوها نیز که حالتی یکسان و مشابه داشته و می توان کفش ها و البته در صورت لزوم هر وسیلۀ دیگری را در آنها گذاشت.

 

جاکفشی تک کشو

هر چه از زیبایی های مدل های مختلف و جدید جاکفشی بگوییم باز هم کم است، من جمله مدل زیبا و واقعاً جذاب «جاکفشی تک کشو». در این مدل از جاکفشـی که معمولاً به صورت سه تکه در کنار هم تولید می شود از یک کشوی متناسب با عرض تکۀ وسطی استفاده می شود.

هر سه قسمت این جاکفشـی زیبا، بسیار جادار و دارای طبقات مختلف است که همراه با گشودن درب های آن کاملاً مشخص است. این سه تکه را البته در ارتفاع مختلف و به صورت پلکانی طراحی و تولید می کنند که همین ابتکار سبب زیبایی هر چه بیشتر جاکفشی تک کشو شده است.

و اما طراح برای زیبایی هر چه بیشتر این مدل جاکفشـی، یک کشوی زیبا نیز در تکۀ وسطی و در بالای آن قرار داده تا بتوان برخی خرده ریزها مانند فرچه ها و واکس ها مختلف را در آن جای داد. چنین ترکیبی، یعنی ۳ تکۀ قد و نیم قد در کنار هم همراه با یک کشو در وسط، ایده ای بسیار جذاب و کاملاً موثر بوده که در عمل، مفید بودن خود را اثبات کرده است.

 

جاکفشی مدرن با طبقات دکوری

همانگونه که پیشتر گفتیم باید آن تصور ساده از جاکفشـی ها را که شامل کمدی دو درب همراه با طبقاتی در داخل بود را فراموش کرد، «جاکفشی مدرن با طبقات دکوری» شاید همان برگ برندۀ شما در زیباسازی و تغییر دکوراسیون منزلتان باشد؛ کمدی تقریباً بزرگ با درب هایی دارای طرح هایی اوریب و دوار.

این نوع جاکفشـی در کنار و حاشیه های خود دارای چندین طبقه بسیار زیبا و جالب برای قرار دادن مجسمه ها و دکوری های مختلف است. در واقع طراح با این ابتکار زیبا، به نوعی جاکفشـی را از کنج درب منزل به وسیله ای برای زیبایی کل خانه تبدیل کرده است.

جاکفشی مدرن با طبقات دکوری، دارای یک یا دو کشو نیز می باشد که می توان در آن انواع واکس و فرچه های مختلف را قرار داد. همچنین داخل این جاکفشـی بسیار زیبا که تقریباً دارای ارتفاعی یک متری ست می توان دهها جفت کفش را با خیالی راحت در طبقات مختلف و بسیار بزرگ و جادار آن قرار داد. این جاکفشـی جزءِ یکی از جذاب ترین و البته پرفروش ترین مدل های جاکفشـی ست.

شاید گاهی برخی افراد حتی از دیدن و خریدن هیچکدام از طرح های موجود جاکفشـی آن لذت و حظ لازم را نبرند. اینگونه افراد می توانند کمی ابتکار عمل به خرج داده و با سفارش ساخت آن جاکفشی مورد نظر، به نوعی میل درونی خود را ارضاء کنند و یا اینکه می توانند با خرید دو مدل جاکفشـی و ترکیب آن دو باهم، به گونه ای که ظاهری متفاوت نسبت به طرح نخستین خود داشته باشند، به مراد دل خود برسند!

 

فروشگاه اینترنتی دکوری فروشی

نویسنده: طیب عالی

 

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
جدیدترین کالاها
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه