دراور ⚡ دراور چوبی ⚡  دراور مدرن ⚡ دراور لباس ⚡ دراور ام دی اف ⚡

 

آیا قرار بر این است که همیشه هر لباس بر روی یک چوب لباسی قرار گرفته و آویزان شود؟! این حالت برای لباس ها و پوشاک رسمی ست که نیاز به شَق و رَق بودن در آنها بیشتر احساس می شود و به نوعی، لازمۀ پوشیدن چنین لباس هایی، منظم و مرتب بودن آنهاست. اما گاهی نیز بسیاری از لباس ها و خرده ریز را می توان کمی دوستانه تر و البته فشرده تر در جایی دیگر بر روی هم جمع کرد که آن، جایی نیست جز همین دراور خودمان!

دراور در واقع مخزن لباس هاست؛ لباس های راحتی منزل، لباس های زیر، انواع پوشاک کودک، لوازم آرایش و… . البته هر لباسی و وسیله ای را می توان با توجه به نیاز در آن قرار داد اما معمولاً برای قرار دادن لباس های راحتی و همچنین لباس های غیر رسمی از آن استفاده می شود. همچنین در سال های اخیر بر تعداد و انواع دراورها به شدت افزوده شده و باید آن تصور قدیمی که چندین کشو به شکلی ساده روی هم نصب می شدند را تا حدی فراموش کرد.

در این مطلب با معرفی و شرح چندین دراور و همچنین شکل و طرح جذاب آنها با شما خواهیم بود، تا پایان همراه ما باشید.

دراور و ۴ مدل برتر آن
4 (80%) 20 رای

میز دراور آینه دار

شاید یکی از پرفروش ترین و جذاب ترین مدل های دراور همین مدل «میز دراور آینه دار» باشد که به شدت زیباست. آینه ای بزرگ و تقریباً قدی بر روی چندین کشو، که معمولاً تعداد کشوها ۳ یا ۴ عدد است نصب شده است. این میز دراور در رنگ و طرح های زیبا و جذاب ارائه می شود. طرح هایی به رنگ قهوه ای و البته رنگ های متنوع و روشن.

همچنین گاهی از چندین قفسه یا طبقۀ جمع و جور در طرفین آینه نیز استفاده می شود که می توان از آنها برای قرار دادن لوازم آرایش، انواع عطر و ادوکلن و همچنین لوازم دکوری مانند گلدان، مجسمه، عروسک و… به خوبی استفاده کرد.

میز دراور آینه دار، در اتاق خواب به عنوان میز آرایش و کمد لباس نیز به خوبی مورد استفاده قرار می گیرد چون چندین کاربرد را در کنار هم خواهد داشت. فقط کافی ست یک صندلی کوچک جلوی آن قرار دهید، دقیقاً تبدیل به یک میز آرایش زیبا همراه با آینه ای بزرگ در کنار چندین کشوی بزرگ برای قرار دادن انواع لوازم آرایش و البته لباس هاس متنوع خواهد شد.

 

دراور سه کشو

می توان به نوعی یکی دیگر از جذاب ترین و پرمصرف ترین انواع دراورها را همین «دراور سه کشو» دانست که می توان آن را در طرح و رنگ های بسیار بسیار متنوع و جالبی مشاهده کرد. با توجه به ارتفاع تقریباً کم و البته استاندارد این دراورها، ابزاری بسیار مناسب برای تغییر دکوراسیون منزل بوده و می توان از قسمت رویی آنها برای قرار دادن و چیدن انواع وسایل دکوری استفاده کرد.

در واقع دراور سه کشو را می توان، هم به عنوان مخزن لباس و دیگر وسایل شخصی مورد استفاده قرار داد و هم به عنوان یک عنصر مهم تغییر دکوراسیون منزل. حتی گاهی برخی از مدل های این نوع دراور به حدی زیبا و جذابند که می توان از آنها به عنوان میز تلویزیون یا ال ای دی نیز استفاده کرد! این نوع دراورها دارای ۳ کشوی تقریباً کشیده و دراز بوده به گونه ای طولِ زیاد این کشوها، این دراور را برای استفاده به عنوان میز ال ای دی کاملاً مناسب می کند!

 

دراور کشو مربعی

همه عادت کرده ایم بلافاصله با شنیدن نام دراور میزی تقریباً بزرگ دارای چندین کشوی مستطیلی که روی هم نصب شده اند را تصور کنیم. اما چند سالی ست دراورهای بسیار زیبایی به بازار عرضه شده اند که نه تنها از کشوهای مستطیلی استفاده نمی کنند بلکه نوع چینش و ترکیب کشوها را نیز تغییر داده اند.

در این دراورها، می توان بین ۹ تا ۱۲ کشوی بسیار بزرگ را مشاهده کرد که همه به شکل مربع و بسیار جذاب هستند. در هر ردیف یا طبقه نیز می توان معمولاً ۳ کشوی مربعی بزرگ مشاهده کرد که با بیرون کشیدن آنها با حجمی وسیع و جادار برای قرار دادن تعداد زیادی لباس و وسایل شخصی طرف هستیم.

چنین دراورهایی مختص افرادی با هزاران وسیلۀ شخصی و لباس متنوع است تا به راحتی تمامی آنها را در یک جا جمع کنند همچنین خانواده هایی با تعداد افراد زیاد، می توانند با تهیه کردن فقط دو عدد از این «دراور کشو مربعی» تقریباً نیاز تمامی اعضای خانواده برای قرار دادن تمامی لباس های راحتی و غیر رسمی و همچنین وسایل شخصی را رفع نمایند.

 

دراور ۶ کشو

از دیگر مدل های بسیار زیبا و برتر دراور که می توان از آن در اتاق خواب به چندین شکل استفاده کرد «دراور ۶ کشو» می باشد که با متریالی متفاوت و البته مقاوم تولید می گردد. این دراور بسیار زیبا که به طور معمول از جنس مقاوم ام دی اف تولید می شود در رنگ هایی بسیار جذاب و دلچسب عرضه می شود؛ صورتی، سفید، قهوه ای، رنگ چوب و… .

شاید یکی از بزرگ ترین برگ های برندۀ هر خانمی در منزل و خصوصاً اتاق خوابش، وجودِ همین «دراور ۶ کشو» باشد که بدون اغراق واقعاً زیبا و چشمنواز است. معمولاً مدل های متنوع و رنگارنگ این دراور در ۳ طبقه و هر طبقه همراه با دو کشو ارائه می شوند که گاهی تمامی این کشوها هم اندازه و به یک شکل و طرح خواهند بود و گاهی نیز یکی از کشوها بزرگ تر و به شکل مستطیل و دیگری تقریباً ۵۰ درصد ابعاد کشوی مستطیلی و به شکل مربع است که همین تفاوت ظاهری، زیبایی و جذابیت آن را چندین برابر می کند.

و نکته آخر اینکه، همیشه هم قرار نیست دراورها در اتاق خواب و کنج اتاق قرار گیرند و یا آنها را حتماً در کنار تختخواب خود قرار داده و پر از خرده ریز و وسایل مختلف کنیم. امروزه می توان با کمی دقت و توجهِ بیشتر، از طرح ها و مدل های بسیار زیبا و متنوع دراور که در هزاران طرح و رنگ تولید و عرضه می شوند حتی در حال و پذیرایی منزل نیز به خوبی استفاده کرد و دراور را از نوعی مخزن لباس، به یک کمد زیبا و موثر در تغییر دکوراسیون پذیرایی منزل نیز تبدیل کرد فقط کافی ست در انتخاب نوع و طرح و رنگ دراور کمی دقت کرده و بهترین را برای منزل خود انتخاب کنیم.

 

فروشگاه اینترنتی دکوری فروشی

نویسنده: طیب عالی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *