کاسه و پیاله

کاسه چوبی 25 مدل سالم و بی ضرر قیمت خوب

عصرامروزنسبت به گذشته و دوران قدیم دارای بیماری ها و ویروس های بیشتری است و مردم گذشته بدنی قوی تر و ایمن تر داشتند. بخاطر زیادشدن موادشیمیایی و ظروفی که در آن موادشیمیایی بکاررفته است وآلودگی آب و هواهمه ی این موارد دست به دست هم داده تا ویروس ها و بیماری ها برما غلبه کنند. پس بهتر است برای بدست آوردن سلامت ومحافظت از آن از مواد سنتی و طبیعی استفاده کنیم تا کمتر به بدن خود ضرر بزنیم ،مثلا خوردن غذا در ظروف هایی که مواد شیمیایی دارند باعث بیماری میشود و گاهی موجب مسموم شدن انسان مخصوصا راجب ظروف پلاستیکی. پس بهتر است برای خوردن و آشامیدن ظروف هایی را انتخاب کنیم که در حفظ سلامتی به ما کمک کند، مثلا استفاده از ظروف چوبی برای سلامتی بسیار عالی و مفید است چون فاقد موادشیمیایی و مضر است.

ظروف سفالی برعکس ظروف پلاستیکی و فلزی به اسیدهایی که در غذا وجود دارد واکنش نشان نمیدهد و باعث دیرترخراب شدن و فاسد شدن غذا میشود و سموم را به غذا انتقال نمیدهد، چون که غذا در ظروف های چوبی سالم میماند باعث میشود کیفیت و طعم غذایی که در آن میخوریم فرق نکند. همچنین از سوختن دست درهنگام پخت غذا جلوگیری میکند و به دلیل اینکه ماده ای کاملا طبیعی است باعث میکروب کشی و سموم زدایی میشود. ظروف چوبی همچنین میتواند به سالم نگه داشتن طبیعت و حفظ محیط زیست کمک کند.

نحوه ی ساخت و تولید کاسه های چوبی

خراطی یکی از پرطرفدارترین صنعت درنجاری محسوب میشود. بعضی از خراطان به ساخت و تولیدکارهای ساده بیشترعلاقه دارند مانند ساخت کاسه چوبی یا پیاله چوبی.

دو روش درخراطی وجود دارد روش اول دوک خراطی نام دارد که چوب را روی پیستون عقبی دستگاه قرارمیدهیم وتیغه را به حرکت درمیاوریم اینگونه طرح مورد نظر را روی قطعه چوب پیاده میکنیم .این روش بیشتر برای ساخت پایه های میز طراحی، روی خودکار و طراحی روی درب بطری های چوبی به کار گرفته و مناسب است.

روش دوم قرار دادن چوب به تنهایی روی نوک دستگاه و موتور است. این روش بیشتر برای ساخت و تولید کاسه و پیاله های چوبی مناسب میباشد. دراین روش قطعه چوب لازم نیست تکان بخورد و جابه جاشود و بخش درونی و بیرونی چوب به راحتی خارج میگردد. البته برای ساخت وتولید کاسه های چوبی روش های متعددی وجود دارد که کار و اصول اولیه ی آنها همگی یکسان و ثابت هستند.

برای ساخت کاسه ی چوبی بهتراست از چوب تازه بریده شده استفاده کرد، زیرا چوب تازه است و درون ان هنوز رطوبت و آب وجود دارد و باعث میشود کار خراطی روی آن دقیق تر، تمیز تر و راحت تر انجام گیرد.

بهتر است برای این کار چوبی را انتخاب کنید که شکل و ظاهر آن استوانه ای باشد یا به توسط اره به این صورت درآمده باشد. پس از اینکه چوب را انتخاب کردیم باید در وسط آن سوراخی ایجادکنیم و روی قسمت جلوی دستگاه قراردهیم و بعد با استفاده از پیچ گوشتی آن رامحکم کنیم. بعد چوب را به شکل نیم دایره درآورده و روی پایه قرارمیدهیم. تکه چوب را از جایی که سوراخ کرده روی قسمت مرکزی وموازی ابزار دستگاه میگذاریم تا با حرکت دستگاه، چرخش چوب با مغار شکل دلخواه درست شود.

مغار یا ابزار باید با برجسته ترین قسمت چوب حداقل سه میلی متر فاصله داشته باشد. درهنگام چرخش چوب دستگاه خراطی را به آرامی روشن کرده وبا استفاده از اسکنه چوب را تا جایی که لازم است و به اندازه ی دلخواه برش میدهیم. بعد ماشین تراش را آزاد کرده و جای ابزارمان را جابه جا میکنیم تاموازی باسطح چوب شود و بعد دوباره دستگاه خراطی را به آرامی به کار میاندازیم. نوبت به شکل بیرونی کاسه میرسد، آن را هم به اندازه و طرح دلخواه را با استفاده از اسکنه ضخیم برش میدهیم. وبعدازاینکه شکل بیرونی را درست کردیم نوبت به درست کردن عمق کاسه میرسد که مهم ترین قسمت کارمان میباشد. وقتی کاسه را به شکل و طرح مورد نظرخود درآوردید ان را از دستگاه جداکنید وبه درست کردن شکل درونی کاسه بپردازید و بعداز اتمام کار با اسکنه ی ضخیم لبه ی کاسه ی خود را شکل وفرم دهید . ولی مراقب باشید که لبه کار ترک نخورد.

لبه ی کاسه هم میتواند به صورت دایره باشد وهم به صورت مربع. بعد از به پایان رسیدن کار کاسه ی خود را سمباده بزنید و با مواد پرداخت ان را پرداخت کنید و کار خود را به پایان برسانید.

پخش انواع کاسه های چوبی به صورت اینترنتی

امروزه یکی از بهترین انواع خریدو فروش از طریق اینترنت انجام میشود، چون دیگرکسی نیست که بااینترنت وفضای مجازی سروکارنداشته باشد. برای همین اگربخواهیم محصولمان رابیشتر به فروش نزدیک کنیم باید ان را دراینترنت ثبت کنیم. میتوانیم با زدن یک سایت معتبر و ایمن محصولاتمان را به نمایش بگذاریم و خریداران وطرفداران زیادی را جذب محصولات خودکنیم ، برای مثال محصولی مثل انواع کاسه های چوبی رامیتوان به راحتی دراینترنت به نمایش گذاشت وجذب مشتری کرد .

کاسه ماست خوری 40 مدل جالب و زیبا قیمت عالی

همچنین میتوان درصفحه ی مجازی خود آن هارا درمعرض دید گذاشت. هرچه در کاسه های چوبی و محصولات ان تنوع بیشتری باشد بهتر است، چون سلیقه ها خیلی باهم متفاوت هستند. کاسه های سنتی باطرح های قدیمی مناسب افرادی با سن وسال زیاد ویا افراد علاقه مند به هنر وتاریخ میباشد. کاسه های مدرن و با سبک جدید مناسب افراد به روز و دنبال مد میباشد که امروز طرفداران بیشتری دارد.

کاسه های ترکیبی که هنرسنتی و هنر مدرن درآن است مناسب بیشترافراد میباشد.کاسه های چوبی طرح ها و مدل های زیبایی میتواند داشته باشد تا افراد بیشتری را برای خرید جذب خودکند. سعی کنید اگر فروشنده هستید حتما جنس با کیفیت و اصل را دراختیار مشتری قرار دهید واگر خریدار هستید درخریدخود دقت کنید وازسایت های معتبر خریداری کنید چون دراینترنت کلاهبرداران زیادی وجود دارد پس اول از خرید خود مطمئن شوید تا بعدا پشیمان نشوید .

کاسه های چوبی برای تزیین دیوارهای خانه و استفاده به عنوان ظروف درآشپزخانه بسیارقابل استفاده میباشد و زیبایی دوچندانی به خانه یا محل کارشما میدهد. همچنین میتوانید با زدن کانال و گذاشتن عکس از محصولتان ،دوستان و اطرافیان خود را به دیدن و خریدن تشویق کنید. هرچه در قیمت کلا منصف تر باشید خواهان و سود بیشتری خواهید داشت.

درزمینه ی فروش و پخش باید فعال باشید و آدمی ریسک پذیر باشید همچنین میتوانید از افرادی که دراین زمینه با سابقه هستند و علم بیشتری دارند کمک و مشورت بگیرید تابتوانید ازتجربیات آن بهره مند شوید و خیلی سریع تربه هدف خود برسید .

جنس ظروف چوبی اصل و نحوه ی ساخت آنها

همه ی ما دوست داریم درهنگام خرید بهترین وباکیفیت ترین جنس هارا خریداری کنیم واز اصل بودن آن مطمئن باشیم. با وجود موادشیمیایی وجنس های فیک تشخیص جنس اصل از جنس تقلبی وبی کیفیت بسیاردشوار است. درخرید وسایل خانه و بخصوص آشپزخانه بایدمحتاط تر عمل کنیم وسلیقه ی بیشتری به خرج دهیم .مخصوصا ظروف هایی که ازآنها برای خوردن انواع غذا استفاده مینماییم مانند کاسه ،بشقاب و پیاله چوبی. چون اگر موادشیمیایی در آنها باشد برای بدن وسلامتی بسیارمضراست.

چوب درختانی که در شرایط بارانی وجود دارند به علت بارش زیاد تراکم کمی دارند وجنس آنها زیادمناسب نیستند و دوام کمتری دارند و برای نگه داشتن انها ازچسب های مختلف استفاده میشود که میتواند مضرباشد. درختانی هم که همیشه درمعرض نورمستقیم خورشید قرار دارند زیادمناسب نیستند، ولی چوب درختانی همانند درخت گردو، افرا، گیلاس،آبنوس،صندل چوب های مناسب و زیبایی هستند که قابل استفاده است هم برای ظروف اشپزخانه هم برای تزیین خانه مانند مبلمان ،کمد ،میزو ‌‌صندلی و‌‌‌‌….

چوب ها به سه دسته تقسیم میشوند:

1) نرم چوب ها 2)سخت چوب ها 3)چوب های صنعتی

نرم چوب ها ازدرختانی مانند کاج ،سرو و سدرو… هستند. مناطقی که دارای این نوع چوب هستند روسیه،اسکاندیناوی و امریکای شمالی هستند، این نوع چوب ها مناسب نجاری، مبلمان سازی و ماده ی اصلی و اولیه کاغذسازی هستند .

سخت چوب ها: چوب های درختان افرا ،صنوبر ،زبان گنجشگ وبلوط و…. سخت چوب ها مناسب دروپنجره سازی مبلمان ومیزوصندلی ساختمان هستند. بیشتراز سخت چوب ها برای ظریف کاری ودکوراسیون ودیزاین استفاده میشود. سخت چوب ها هم مقاومت و دوام بالایی دارند وهم داراری زیبایی خاص وچشم نوازی هستند که هرسلیقه ای راجذب خودمیکنند. چوب های صنعتی همانگونه که ازاسمش پیداست در طبیعت یافت نمیشود ودرکارخانه ها تولید میشود.

نحوه ی تشخیص چوب طبیعی با چوب کارخانه

میتوانید چندظروف چوبی را کنارهم قراردهید، اگربافت ان ها کاملا یکسان وصاف و شبیه به هم بود یعنی طبیعی نیستند ولی اگر شکل وبافت انها باهم فرق داشت میتوان گفت که جنس ان اصل است.

نحوه ی ساخت ظروف چوبی : تولیدکننده ابعاد وسیله ای که میخواهد تولید کند را نسبت به چوب اندازه گیری وسایزگیری میکند وبعد برش میدهد. بعدازاتمام کار آن را در آب قرار میدهد به مدت یک الی دوروز ،تا کاملا نرم وقابل انعطاف شود بعد چوب را به دستگاه تراش وصل میکند و به دلخواه خود طرحی که میخواهد را با دستگاه روی آن تراش میکند. هرچه کار قشنگ تر و تمیزترباشد بیشتر خریدارجذب میکند و درفروش موفق تر خواهد بود.

مشاهده سریع محصولات

درحال دریافت محصولات منتخب...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.