بشقاب دیوارکوب

بشقاب دیوارکوب چشم نظر خرید 50 مدل بی نظیر با قیمت مناسب

استفاده از انواع تابلوها و دیوارکوب ها و وسایل تزیینی منزل از دیرباز مورد استقبال افراد زیادی قرار می گیرد.

سفال از زیباترین و قدیمی ترین انواع هنر ایرانی است که محبوبیت زیادی دارد. نقاشی روی سفال که از خلاقانه ترین هنرهای تجسمی ایران است، پیشرفت بالایی داشته است و از حدود 600 مورد صنایع دستی که در یونسکو به ثبت رسیده است، 450 مورد آن مربوط به ایران است.یکی از هنرهایی که امروزه بسیار طرفدار پیدا کرده است، نقاشی روی دیوارکوب است که بسیار متنوع می باشد و این امکان را به شما می دهد تا نقاشی مورد علاقه خود را به آسانی روی دیوارکوب موردنظر خود بکشید و هیچ محدودیتی در این طراحی وجود ندارد.

 

 

 

 

دیوار کوب با چه نوع رنگی ساخته می شود؟

رنگی که برای نقای روی بشقاب های سفالی استفاده می شود، رنگ اکریلیک نام دارد. این نوع در رنگ های بسیار متنوع در بازار موجود است و از ویژگی های خوب آن می توان به منحصر به سازگاری آن با محیط زیست اشاره کرد. با استفاده از رنگ های اکریلیک امکان شستشوی دیوارکوب ها فراهم می شود و آب رنگ را از بین نمی برد. این ویژگی ماندگاری بالایی را برای انواع دیوارکوب ها فراهم می کند. البته با استفاده از مواد فیکس کننده می توان این ماندگاری را خیلی بیشتر کرد.

بشقاب دیوارکوب چشم نظر ، هم با انواع رنگ های اکریلیک نقاشی می شود و درخشندگی و جذابیت زیادی در محیط ایجاد می کند. رنگ های آبی پررنگ ، آبی کم رنگ، سفید و طلایی از رنگ های پرکاربرد در این نوع دیوارکوب است.

بشقاب دیوارکوب چشم نظر 

همانطور که گفته شد دیوارکوب ها در طرح های مختلفی شامل: طبیعت، گل و گلدان، چهره، نمادها، شعر و نوشته و غیره طراحی می شوند. یکی از پرکاربرد ترین و زیباترین انواع آن ها، دیوارکوب های طرح چشم نظر هستند. این مدل دیوارکوب دارای یک الگوی ثابت به طرح یک چشم آبی رنگ هستند ولی در انواع مختلفی به سلیقه نقاش کشیده می شوند.

زیبایی و رنگ قشنگ این دیوارکوب ها هر بینده ای را جذب می کند و حالتی خاص را در فضای اتاق ایجاد می کند.

بسیاری از افراد در کل دنیا و بخصوص ایران به خاطر اعتقاداتی که دارند، از طرح و تابلو چشم نظر در خانه های خود استفاده می کنند. افسانه استفاده از این طرح از یونان باستان و روم  سرچشمه می گیرد. در اعتقادات ایرانیان چشم نظر دارای یک نیروی ماورا الطبیعه است و نگاه بدخواهان و افراد حسود و به طور کلی کسانی که قصد آسیب رساندن به دیگران را دارند منعکس می کند و در واثع نوعی دفع بلاست. در حدود 40 درصد مردم دنیا، به چشم بد اعتقاد دارند و مفهوم و اهمیت آن در فرهنگ های مختلف بسیار جالب و متفاوت است.

بشقاب دیوارکوب طرح پرنده خرید 34 مدل زیبا با قیمت مناسب

طرفداران زیاد چشم نظر در بین مسلمانان به این دلیل است که آن ها معتقدند تفسیر برخی آیات و روایت به این موضوع اشاره دارد و این خود مردم را بیشتر به سمت استفاده از چشم نظر در منازل ترقیب می کند و در دیدگاه خودشان این موضوع باعث دور کردن و دفع بلا می شود.

طرح های مختلف دیوارکوب 

همانطور که گفته شد، طرح های مختلف بشقاب دیوارکوب چشم زخم  نقاشی می شود. در برخی از مدل ها چشم نظر در پایین اشاره می شود:

1 – چشم نظر در کنار یک پرنده

2 – چشم نظر در داخل یک دایره انار شکل

3 – چشم نظر در طرح یک گل گرد

4 – در برخی موارد چند دیوارکوب در اندازه های مختلف در طرح چشم نظر طراحی می شوند و کنار هم قرار می گیرند.

و خیلی طرح های دلخواه و ابتکاری دیگر.

علاوه بر بشقاب دیوارکوب چشم نظر که در بازار به صورت آماده وجود دارند، بسیاری از کارگاه ها و هنرمندان به سفارش شما طرح دلخواهتان را نقاشی می کنند.

پیشنهاد ما به شما قرار دادن یک بشقاب دیوارکوب چشم زخم ، در گوشه ای از اتاق و قرار دادن چند تابلوی مرتبط با این فضا در کنار آن و ایجاد یک فضای آرامش بخش برای مدیتیشن است.

امیدوارم مطالب گفته شده در مقاله برای شما جالب توجه واقع شده باشد.

 

مشاهده سریع محصولات

درحال دریافت محصولات منتخب...