بشقاب دیوارکوب

بشقاب دیوارکوب طرح اسلیمی خرید 55 مدل زیبا با قیمت ارزان و عالی

در این مقاله می خواهیم به معرفی بشقاب دیوارکوب طرح اسلیمی بپردازیم. ظروف سفالی از دیرباز با فرهنگ ایرانی آمیخته شده اند و محبوبیت زیادی دارند. انوع گلدان ها و ظرف های سفالی زیبا با دستان هنرمند ایرانی ساخته می شود. یکی از زیباترین محصولات سفالی دیوارکوب ها هستند که کمتر کسی وجود دارد که آن ها را نپسندد.

بشقاب های دیوارکوب در انوع طرح ها و نقاشی ها ساخته می شوند. برای مثال : طرح های برگرفته از طبیعت – شعرهای زیبا و جملات پربار – طراحی چهره – طرح هایی از پرندگان زیبا – نقاشی انواع گل و گلدان – تصویری از افراد  و طرح های بسیار متنوعی که از ذهن هرمند نشات می گیرد. در بین طرح های معروفی که وجود دارد، بشقاب دیوارکوب طرح اسلیمی جایگاه ویژه ای دارند و محبوبیت زیادی بین دوستداران هنرها و طرح های سنتی دارند. در ادامه بیشتر با این مورد آشنا خواهید شد.

 

طرح اسلیمی چیست ؟

در ابتدا بهتر است به معرفی طرح اسلیمی بپردازیم تا بتوانیم انتخاب بهتری داشته باشیم. طرح اسلیمی را می توان، از بهترین و اصلی ترین طرح های نقاشی ایرانی شمرد که در هنرهای مختلفی از آن استفاده می شود.

بیشترین هنرهایی که در آن ها طرح های اسلیمی دیده می شود، فرش بافی و میناکاری و سفالگری اصفهان است.

زیبایی و جذلبیت طرح های اسلیمی، نگاه هر بیننده ای را به سمت خود می کشاند و آرامشی در محیط ایجاد می کند که گویای هزاران راز و رمز است.

در زمینه اهمیت این طرح می توان گفت که یکی از هفت طرح سنتی اصیل ایرانی است و به جرات می توان گفت در تمام مکان های تاریخی ایران به چشم می خورد. نام دیگر این طرح، طرح و نقوش اسلامی است، علت این نام گذاری شاید به این دلیل است که طرح های اسلیمی، در دوره اسلامی بیشترین پیشرفت و شکوفایی را داشته اند.

طرح اسلیمی در واقع نماد درخت زندگی است که در نقاشی های مختلف، تفاوت  هایی به خود می گیرند. برگ های منظم و منحنی هایی که به سمت داخل و بیرون طرح کشیده می شوند، نشانه های درخت اسلیمی هستند.

بشقاب دیوارکوب طرح اسلیمی هدیه ای مناسب برای کسانی که به طرح های سنتی علاقه دارند و یادگاری زیبا از شما برای دوست هایتان خواهد بود.

چیدمان بشقاب دیوارکوب طرح اسلیمی

دیوارهای منزل از مهم ترین اجزا در ایجاد فضایی دلنشین هستند. بدون تابلو و دیوارکوب های مختلف و متناسب با دکور منزل فضای زیبایی ایجاد می شود. بشقاب دیوارکوب طرح اسلیمی برای کسانی که به فضاهای سنتی علاقه دارند و اتاق هایی که دکور آن ها سنتی است، گزینه ای فوق العاده هستند. بشقاب دیوارکوب طرح اسلیمی غالبه با رنگ آبی دیده می شود، اگر دیوار منزل شما دارای رنگی روشن است، بشقاب دیوارکوب طرح اسلیمی بهتر است به رنگ تیره تر باشد تا جلوه ی بیشتری داشته باشد.

بشقاب دیوارکوب طرح کوبیسم خرید 28 مدل زیبا قیمت مناسب

اصولا دیوارکوب ها را بخاطر ابعاد کوچکی که دارند، به صورت چندتایی روی دیوار نصب می کنند. بهتر است قبل از نصب آن ها روی دیوار، روی میز یا زمین آن ها را کنار هم قرار دهید و بهترین ترتیب کنار هم قرار گرفتن را انتخاب کنید.

در رابطه با فاصله بشقاب های دیوارکوب باید گفت فاصله بین 10 تا 15 سانتی متر بهترین فاصله برای نصب آن ها روی دیوار است. نکته دیگر اینکه فاصله آن ها تا سقف اتاق باید از  20 سانتی متر بیشتر باشد.

رنگ آکریلیک

بشقاب دیوارکوب طرح اسلیمی را با نقاشی روی یک بشقاب سفالی درست می کنند. رنگی که برای ساخت آن استفاده می شود، رنگ آکریلیک نام دارد. این رنگ در تنوع بسیار بالا در بازار موجود است و برای هر رنگی طیف زیادی وجود دارد. رنگ های آکریلیک به صورت درخشان و شفاف روی سفال به چشم می خورند و زیبایی خیره کننده ای دارند. در بیشتر مواقع نوعی ماده فیکس کننده پس از اتمام نقاشی روی آن زده می شود که باعث ماندگاری هر چه بیشتر رنگ می شود. این نوع رنگ ها ضد آب هستند و با شست وشو پاک نمی شوند.

رنگ های آکریلیک که در ساخت بشقاب دیوارکوب طرح اسلیمی استفاده می شوند، کاملا سازگار با محیط زیست هستند.

امیدوارم مطالب ارایه شده در این مقاله برای شما خوانندگان محترم مفید و جالب بوده باشد.

مشاهده سریع محصولات

درحال دریافت محصولات منتخب...